Tartu rulluisusprint ja RUM

Nädalavahetusel sai Tartus osaletud nii laupäevasel rulluisusprindil kui ka pühapäevasel rulluisumaratonil. Ilm oli mõlemal päeval supper – päike paistis ja samas ei olnud liiga palav.

RULLUISUSPRINT:

AS20130824RUM_261

Rulluisusprindil osalesid meie klubi poolt Gerli Eltermaa ja Reelika Nurmsaar. Sprindi ring oli 500 meetrit. Finaalidesse said 16 paremat meest ja 8 paremat naist. Reelika sai samuti finaali, kuid tugevatest noortest jagu ei saanud.
Naiste sprindi võitjad paremujärjestuses: 1. Anna Muzõka 2. Marina Zueva 3. Vladislava Zamula. Meeste sprindi võitjad: 1. Alfredo Moreno 2. Jaan Saks 3. Roberts Pundurs.

Tulemused ja galerii

RULLUISUMARATON:

Maratoni distantsi pikkuseks oli 48 km, poolmaratonil 19 km ning sõit kulges taas suunaga Jõgevalt Tartusse, mis sisaldas endas palju tõuse ja laskumisi. Osalejaid oli poolmaratoni distantsil ligikaudu 340, maratonil ligi 680.

2013-08-25-11h31m44

Maratonil esines Rakvere Bont Rulluisuklubist kõige edukamalt, nagu ikka, Randar Ivanov, kes sõidu alguses suutis püsida ka esimeses grupis ning kokkuvõttes sõitis end 70. kohalt 48. kohale ajaga 1.24:36.
Hästi läks ka Reelikal, Gerlil ja Alaril – Reelika parandas kohta 319-lt 150-le, naistes 16 koht, Gerli 612-lt 190le ning Alar 296-lt 149-le. Reelika ja Alar lõpetasid sõidu koos ajaga 1.38:00. Kaidu Nõmmik lõpetas sõidu numbriga 169. Seega järgmiseks aastaks on paremad kohad ette sõidetud ning on ehk võimalik hakata ka nö aega sõitma.

Poolmaratonil sõitis hea tulemuse välja Robin Nirgi, kes sai üldkokkuvõttes 5. koha ajaga 00:38:04.81, kaotades liidrile alla 30 sekundi. Urmas Krautmann sai 13. koha, mis on üllatavalt hea, sest rulluisku on ta sõitnud meil klubis vaid kaks kuud ning tal puudub ka eelnev sportlik taus . Sander Ivanov lõpetas koos Veronica Ivanoviga kohtadel 21 ja 22, Liivika tulemuseks 33. koht ja Marytele läks 74. koht.