Rulluisutajad avasid hooaja Berliini poolmaratonil


Kevin Volter

6. aprill 2023, 11:25

Eesti rulluisutajad enne starti. Vasakult Siim Kruusmann, Ivari Kruusmann, võistluse maskott, Reet Kruusmann, Martti Eerma, Heli-Ly Kruusmann ja Art Markkus Tamm. Foto: Erakogu

Möödunud pühapäeval toimus Berliinis selle kevade esimene poolmaraton. Kohale oli tulnud üle 35 000 osaleja, kellest tuhatkond olid rulluisutajad ja käsiratturid, ülejäänud olid jooksjad. Stardijoonel olid ka rulluisuklubi Rakvere Bont liikmed.

Berliini rada on tuntud oma keerukuse poolest. Palju kurve, kaevuluuke, üks 100 meetri pikkune munakivilõik ja Brandenburgi väravate all olev kivisillutis tegid rulluiskudel liikumise huvitavaks. Berliini tänavatega õnnestus lähemalt tutvuda fitness-klassis võistelnud Reet Kruusmannil.

Varasematel aastatel kolmel korral raja läbinud naine ütles, et kõik käis nii kähku, et ei mäletagi, kuidas ta kukkus või kuidas püsti sai. “Teades varasemalt seda rada, siis just mehega enne arutasime, et rada on muudetud. Ju nad on selle lõigu välja jätnud. Aga oh üllatust, pärast ühte kurvi oli see kurikuulus munakivilõik vastas ja nii ma seal kõhuli olin,” rääkis Reet Kruusmann. Kukkumisest tekkinud ajakadu oli suur ning pärast finišijoone ületamist avastas ta, et käsi on ka korralikult lõhki. Võistluse meedikute abiga lapiti see õnneks kiirelt ära.

Sellega veel kannatused ei lõppenud, sest klubiga kaasas olnud Adavere noor kiiruisutaja Art Markkus Tamm oli endast andnud kõik, kuid paraku tekkis tal jaheda ilma tõttu alajahtumine. “Võtsime uuesti suuna meditsiinitelki, sealt viidi poiss kanderaamiga sooja. Mingi hetk otsustati ta ikkagi viia haiglasse. Nii me koos Artiga kiirabiautos haiglasse kihutasime. Õnneks poiss toibus ja valuvaigistite ning aja möödumisega saime talle ka jalad alla,” kirjeldas Kruusmann.

Reet Kruusmann paneb kõigile sportlastele südamele, et võistlustel ei tasu kangelast mängida ning alati tasub häda korral meedikute poole pöörduda. 

“Aga saime kogeda ka Saksamaa arstiabi ja EMO tööd. Mis oli kõige suurem üllatus, et meilt ei küsitud sentigi, isegi mitte visiiditasu,” lausus Kruusmann.

Eestlaste tulemused 

Speed-klass

Heli-Ly Kruusmann 38. koht (00.55.28)

Fitness-klass

Siim Kruusmann 71. koht (00.46.59)

Art Markkus Tamm 177. koht (00.52.50)

Martti Eerma 284. koht (00.59.08)

Ivari Kruusmann 381. koht (01.04.11)

Reet Kruusmann 382. koht (01.04.12)