Rulluisutamise meistritiitleid jahiti külmas ja vihmas


Laupäeval, kui kõige õigem olnuks õues kanda saapaid ja talvejopet, võistlesid rulluisutajad maakonnameistri tiitlile. Kevadjopes pealtvaatajad keksisid jalalt jalale ja peitusid vihmavarju alla. Mõni vapram rullitaja tuhises läbi vihma aga lühikeses mundris.

Pajusti–Rakvere kergliiklusteel peetud Viru Rulli muutsid rahvusvaheliseks Leedu ja Läti sportlased.

Juunioride seas üldarvestuses teiseks tulnud 15-aastane Kadrina noormees Karl-Martin Laasberg tõdes, et võitja Sandis Reinsonsiga saab ta nüüd hakata igal suuremal võistlusel vägikaigast vedama.
Lätlane on Laasbergist küll paar aastat vanem, aga kuni ta täiskasvanute arvestusse ei liigitu, sõidavad mõlemad rullimehed juunioride seas.
Pajustist vallamaja juurest sõitis Laasberg Rakveresse Bauhofi juurde 19 minuti ja nelja sekundiga ning jäi lätlasele alla veidi üle kahe minuti. Kuiva ilmaga on Laasberg sama raja läbinud veerand tunniga. Märjaga sõitmiseks on rulluisutajatel ka spetsiaalne varustus, kuid Kadrina keskkooli kaheksanda klassi õpilasel seda ei olnud. Selle pärast pidi ta hoo andmisel ettevaatlik olema.
“Tingimused olid rasked,” tunnistas ta, kuid lisas, et kolm aastat tagasi oli võistluste ajal ilm veelgi hullem. Siis tuli samuti enne stardipauku hüpata ja ringi rahmeldada, et soojaks sõidetud lihased maha ei jahtuks.
Karl-Martin veedabki peaaegu kogu oma vaba aja rulluiskudel. Kui ta parasjagu ei võistle, siis ta treenib. Trenni teeb noormees viis kuni seitse korda nädalas.
Tunni aja jooksul rullitab ta umbes 20 kilomeetrit. Tavaliselt sõidab Karl-Martin rattaga Kadrina spordihoone juurest algavale kergliiklusteele ning hakkab uhama. Huljale ja tagasi. Oma jõudu käib ta proovimas peaaegu kõikidel rulluisuvõistlustel. Nüüd valmistub ta võistluseks Uus Maa Rullituur, mis peetakse 9. juunil Tallinnas.
Talvel on sportlik noormees hoopis kiiruisutaja. Rulluisutamisega hakkas ta tegelema kuus aastat tagasi ning eelmisel sügisel jõudis ta kiiruisutamise juurde.
Selle ala treenimiseks tuleb tal sõita Adaveresse või Tallinna. See pole aga noormehele liig olnud ja tulemused on tal väga head. Ette on näidata ka kiiruisuvõistluste kuldmedal. Tulevikus plaanibki ta kiiruisutamisele pühenduda, sest sellega on võimalik kaugemale jõuda.

Parimad:
Poisid: Rico-Helander Lichtfeldt, David Virolainen, Andrias Mäeks.

Tüdrukud:Ketlin Toming, Heli-Ly Kruusmann, Leevi-Liset Luik.

Meesjuuniorid: Karl-Martin Laasberg, Siim Kruusmann, Hans Henrik Toming.

Naisjuuniorid:Maryte Mooses, Getrin Raudsepp, Birgit Toming.

Mehed: Peeter Reiss.

Naised:Helen Aart, Geidi Kruusmann, Reelika Vahermäe.

Meesveteranid: Lembit Saart, Neeme Nõlvak, Ivari Kruusmann.

Naisveteranid: Liivika Ivanov.