Rulluisuklubi pani hooajale võimsa punkti

Pühapäeval käis suur hulk Rakvere Bonti liikmeid oma taset näitamas Baltikumi suurimal rulluisuvõistlusel Tartu maratonil.

Klubi noorimad panid end proovile kümne kilomeetri distantsil. Kõige kiiremini jõudis finišisse Gerlin Lipp ajaga 28.49. Tema pälvis naistest 21. koha ning oli
üldarvestuses 43. kohal. Naistest võttis Lipu järel 22. koha 15-aastane Rebecca Ilves ajaga 29.07 (üld 46.). Minut hiljem jõudsid finišisse Ketlin Toming ja Heli-Ly
Kruusmann ajaga 30.08.34 ning 30.08.39, kindlustades endale 28. (56.) ja 29. (57.) koha.

20-kilomeetrisel võistlusmaal näitas head sõitu Siim Kruusmann, kes tuli üldarvestuses üheksandale kohale ajaga 45.03. Tüdrukutest kiireim oli ajaga 45.06 Nele-Liis Võhma, kes saavutas üldarvestuses 11. positsiooni ning oli naistest kolmas. Oma arvestuses seitsmendaks tulnud Birgit Toming pälvis üldarvestuses 19. koha ajaga 46.21.

M35 vanusegrupis sõitnud Kristo Aart lõpetas oma vanuseklassis seitsmenda ajaga (51.19) ning platseerus üldarvestuses 57. kohale. Alexandra Laanemägi jõudis finišisse ajaga 57.43 ning oli üldarvestuses 33. kohal.

Esimest korda võtsid maratonidistantsil mõõtu kolm noort sportlast. Parima aja ehk tunni ja 13 minutiga lõpetanud Karl-Martin Laasberg tuli üldarvestuses 43. kohale. Head tiimitööd teinud Getter Rebane ja Maryte Mooses jõudsid oma vanuseklassis teisele ja kolmanda kohale ühesuguse ajaga 1.33.43. Rajaga juba vana tuttav Piret Kruusimaa parandas mullust aega, saavutades oma klassis parima tulemuse, sõites distantsi läbi tunni, kahekümne seitsme minuti ja neljakümne sekundiga.

Klubi teise naisena lõpetanud Reet Kruusmann tuli oma vanuseklassis kuuendale kohale ajaga 1.44.33. Pikal pausil olnud Kaido Nõmmik tegi samuti head sõitu ning
tuli klubi kiireima mehena finišisse ajaga 1.27.50 (üld 143.). Ivari Kruusmann sõitis M40 vanuseklassis 40. kohale ajaga 1.35.22.

Rakvere Bonti kõige kiirem naine Tuuli Vaher pidi kahjuks katkestama.

“Ilm oli võistlemiseks parim: ei olnud liiga külm ega liiga palav. Samuti ei saanud vihma kaela. Hea oli startida ning finišeerida uuel teel. Olen ajaga rahul, eriti kuna
tegu oli esimese maratoniga,” kõneles Maryte Mooses ja lisas, et sai järgmiseks aastaks uue eesmärgi. “Mõnus adrenaliin tekkis Inglimäel, kus grupiga allamäge
veeredes oli kiirus 52 kilomeetrit tunnis,” märkis ta.