Rullitajad Rakvere tänavatel


Virumaa Teataja:

Rullitajad Rakvere tänavatel

Rulluisutajaid konarlikud tänavad ei hirmutanud. Suurtel ratastel saab ka munakividel sõita.
Nädalavahetusel Rakveres toimunud Eesti esimesel rulluisufestivalil anti avapauk ka hooaja esimesele rulluisumaratonile. Stardis olid Eesti, Läti ja Venemaa kiireimad.
40 kilomeetri distantsil toimunud rulluisumaratoni esi­koha nimel käinud heitluses edestas lätlaste esindaja Reinis Znotins tulemusega 01:06.52,4 vaid sajandiksekundi võrra Team Uus Maa esindajat kiir­uisutaja Marten Liivi. Kol­mandana veeres finišikaare alt läbi Albe Team/Bont esindaja Kaspar Kaljuvee, resultaadiks 01:07.42,2.
Naistest oli ajaga 01:12.23,8 kiireim Albe Team/Bont esindaja Saskia Alusalu. Teise koha võitis Diana Kaareste, finišeerudes ajaga 01:17.03,3. Paremuselt kolmandaks tuli Enel Kõrva (01:17.06,3).
Kiireima naise Saskia Alu­salu sõnul oli võistlus hea atmosfääriga. “Kaasaelajaid oli linnarajal palju. Sõitsin enamiku võistlusest teises suuremas grupis ja tempot hoiti terve distantsi jooksul üleval, sõit oli kiire,” tõdes Eesti edukaim kiiruisutaja.
Võistlused juhatasid sisse kõige nooremad rullitajad, kes võtsid mõõtu Rakveres Laial tänaval. Neil tuli läbida 800 meetri pikkune distants.
Selleks ajaks kui esikolmik graatsiliselt üle finišijoone lendas, ei olnud enamik pisikestest rulluisutajatest veel poolele võistlusmaalegi jõudnud. Kolm kiireimat olid Signe Malnaca, Laura Jankovska ja Ralfs Konrads Lätist. Väike-Maarja piiga Getrin Raudsepp ületas finišijoone viiendana. Rakvere Bont rulluisuklubist olid väledaimad Gerlin Lipp ja Rebeka Ivanov, kes saavutasid vastavalt 12. ja 13. koha.
Pärast seda toimus ligi 11-kilomeetrisel ringil Rakvere kesklinnas kogu pere rulluisuvõistlus, kus võidutsesid meestest Janis Jurdzs (20:25.7) ja naistest oli parim Patricija Elizabete Snikere (23:57.5) Parimad eestlased oli Rakvere klubi sõitja Karl-Martin Laasberg (23:57.8) ja Grete Kaljuvee (26:03.3).
Küllaltki konarlikel tänavatel mõjusid umbes 40 kilomeetrit tunnis kihutavad rulluisutajad lausa uskumatu vaatepildina. Kohe oli näha, kes esikohale sõitma, kes niisama sõitu nautima oli läinud.
Juhtgrupis veeti punti vaheldumisi, tempo oli terve sõidu vältel väga kiire. Jalgrattaga poleks neil kannul eriti pikalt püsida suutnud. Järgmistes gruppides oli näha ka üsna sirge seljaga kulgejaid, kes omavahel veel juttugi jaksasid puhuda.
Võistluse peakorraldaja Reelika Nurmsaar kõneles, et rulluisufestival sujus kenasti. “Osalejad jäid oma sõnul üritusega väga rahule. Järgmisel korraldamisel hindame inimeste huvi, ürituse kordamine sõltub suuresti sobiliku asfaldiga raja leidmisest,” lausus Rakvere Bont rulluisuklubi asutaja, kes ka ise suurima heameelega rulluisud jalga oleks tõmmanud.
“Kunagi unistasin sellest, et saaks kodulinnas ise võistelda. Sõbrad toetavad ja elavad raja ääres kaasa. Korraldades kahjuks ei olnud sel aastal sõitmiseks mahti. Võibolla tekib tulevikus võimalus, kui üritus omas rütmis toimima hakkab,” kõneles Nurmsaar.