Rakvere rullitajad sõitsid hooaja avatuks Berliinis


Nädalavahetusel andsid Rakvere rulluisuklubi Bont sõitjad võistlushooajale kevadise stardi Saksamaal Berliinis. Kõige kirkamalt särasid klubi noored, kes lõpetasid poolmaratoni esisajas.
Nädalavahetusel andsid Rakvere rulluisuklubi Bont sõitjad võistlushooajale kevadise stardi Saksamaal Berliinis. Kõige kirkamalt särasid klubi noored, kes lõpetasid poolmaratoni esisajas.
Rakvere klubist ületas finišijoone kõige kiiremini, ajaga 38.19, Kadrina keskkooli õpilane Karl-Martin Laasberg. Sel korral ei arvestanud ajavõtusüsteem aegu vanusegrupiti ning kõik mehed läksid ühe arvestuse alla. Profisõitjatest järgmises arvestuses, fitness-klassis, saavutas Laasberg meeste seas 649 sõitja seas 28. koha. Siim Kruusmanni lõpuaeg 42.02 asetas noormehe 91. kohale.
Meestest osalesid veel Alar Ivanov (45.20, 142. koht) ning Ivari Kruusmann (51.45, 291. koht), kes olid võtnud ülesandeks klubi noori sõitjaid toetada ja turvata.
Neiudest oli kõige kiirem minek Nele-Liis Võhmal, kes läbis 21 kilomeetrit ajaga 43.33 ning asetus 528 naise seas 34. kohale. Kiiret minekut näitasid ka Birgit Toming (54.20, 40. koht) ning Getter Rebane (46.19, 60. koht).
Esimest korda võttis Rakvere Bont osa ka Berliini poolmaratoni lastesõitudest. 10-aastane Heli-Ly Kruusmann võistles kahekilomeetrisel juunioride (11–13-aastased) sõidul ning pälvis 15 piiga seas kaheksanda koha.
Rulluisuklubi treener Reet Kruusmann kõneles, et tütar Heli-Ly suure välismaise võistluse starti ei peljanud. Põhikonkurendid Lätist olid kohal ning tüdruku jaoks oli see võistlus nagu võistlus ikka. Poolmaratonil startinud noorte sõitjate kohta jagus treeneril vaid kiidusõnu. Rakvere Bonti rulluisuklubi väledaimad kihutajad Karl-Martin ja Nele-Liis ei saanud kõige kiiremas, eliitklassis startida, sest vanus ei luba neid veel proffidega jõudu katsuma.
Sügisel toimub Berliinis täispikk rulluisumaraton, kuhu Rakvere klubi vanemad ja kogenumad rullitajad saavad minna hooaega kokku tõmbama.
Ilm pole rullitajaid püsivalt veel õue trenni lubanud ning Rakvere rulluisuklubi sõitjad lihvivad kuu lõpuni tehnikat spordihallis. 11. mail peetakse Pajusti–Rakvere kergliiklusteel Lääne-Virumaa meistrivõistlused rulluisutamises.