MK etapil Ostravas


Üks neljast kiirrulluisutamise maailmakarika etappidest (WIC – world inline cup) toimus 20. juunil Ostravas. Rakvere rulluisuklubist käisid osalemas Randar, Alar ja Veronica Ivanov, Argen Int ja Reelika Nurmsaar.
Muljeid:
Võistlustrass oli 33,5 km pikk, mida sõideti 3e km ringil (11 ringi). Soojenduse ajal hakkas ladinal vihma sadama, kuid stardi ajaks õnneks vihm vaibus, asfalt oli veel märg. Poole sõidu pealt hakkas aga uuesti paduvihma sadama, mis kestis lõpuni välja ja tõusuga sirgel oli ka kerge tuul vastu. Kokkuvõttes jalad lirtsusid saabaste sees, kiivri pealt tilkus vett ja lõpu poole hakkas juba väga külm. Võistluse lõppedes valasime uiskudest vett välja.
Alar ja Veronica ka kukkusid, kuna teatavasti muutub vihmaga asfalt väga libedaks ning osadel ei olnud ka vihmarattaid kaasas, mida alla panna, kuid siiski ei juhtunud midagi hullu ja suudeti ilusti edasi sõita. Väga lahe oli muidugi vaadata kuidas võistluse liidrid Bart Swings ja Peter Michael üheskoos 39 km/h kiirusega mööda vuhisesid – nende tehnika ja kehatöö on ikka võimas. Muidugi seda, et ka naiste liidrid Prantsusmaalt ja Poolast olid ikka kõvasti tugevamad sõitjad kui meie, saime kohe peale starti aru – nende kiirendus oli ikka midagi muud. Üldiselt jäime kõik sõitudega rahule, uus kogemus kirjas ja kõik sõitsid hoolimata libeduse hirmust ilusti lõpuni. Noored olid oma aegade üle rõõmsad. Parima eestlasena sõitis 58 minutiga end 13. kohale Aleks Luik Albe Team’st.
Meie tulemused:
Randar Ivanov – 23. koht, vanuseklassis 4. koht, aeg 1.01:51.
Argen Int – 46. koht, vanuseklassis 2. koht, aeg 1.06:58.
Alar Ivanov – 66. koht, vanuseklassis 13. koht, aeg 1.14:52.
Reelika Nurmsaar – 70. koht, vanuseklassis 4. koht, naiste arvestuses 10. koht, aeg 1.17:09.
Veronica Ivanov – 72. koht, vanuseklassis 3. koht, naiste arvestuses 12. koht, aeg 1.17:09.
Pildigaleriid: