Berliini poolmaratoniga hooaeg avatud!


Rakvere Bont Rulluisuklubi avas hooaja Saksamaal 3. aprillil toimunud Berliini poolmaratoniga.

Berliini poolmaratonil oli Eestit esindamas 12 rulluisusõpra – kaheksa Rakvere Bont Rulluisuklubist. 36.Berliini rulluisumaratonist võttis osa ligi 1600 rulluisutajat maailma eripaigast. Berliini poolmaratoni lõpetas esimesena hollandlane Gary Hakmann uue 21km distantsi rajarekordiga – 30:35 (keskmine kiirus 40km/h). Kusjuures jalas kandis ta saapa all uusi Bonti 125mm rattaid.

Võistlussportlased startisid eraldi „speed“ klassist, naised esimene start ja mehed teine start. Kolmandast stardist alates said rajale minna „fitness“ klassi võistlejad. Rakvere Bont Rulluisuklubi esindanud neli noored startisid kõik esmakordselt „speed“ klassist ehk rulluisutipptegijatega koos. Täiskasvanud startisid ühiselt „fitness“ klassi esimesest B grupist ehk kolmandas stardis.

Seekord tervitas Berliin võistlejaid ilusa päiksepaistelise ning kevadise ilmaga. Finišis selgus tõsiasi, et talvine, tihe treeningperiood personaalsete treeningkavade alusel on end igati ära tasunud. Kõik parandasid võrreldes eelmise aastaga tulemust, alates 5- 15 minutini. Rada oli väga mitmekülgne: küll tuli sõita diagonaalis üle trammirööpase, Brandenburgi värvate all tervitas meid kivisillutis ja enne lõppu sadakond meetrit lausa munakiviteel; lisaks pikad sirged, kus keskmised kiirused tõusid kuni 30km/h ja tervad kurvid – väga tehniline rada.

Maryte Mooses Rakvere Bont Rulluisuklubist startis esmakordselt sellisel rahvarohke võistlusel. Maryte emotsioon kokkuvõtvalt finišis: „Kiirelt, tähelepanelikult ja tervelt finišisse. Võistlus oli hoopis teisest mastist kui Eestis. Võistluspäeval tuli närv ikka sisse, sest olin esimest korda nii kaugel võistlemas ja millise rahvahulgaga start! Rada oli muidugi väga ekstreemne – munakivitee oli isegi vahva! Väga mõnus ja supper kogemus oli võistluseelsel õhtul sõita uuel välirulluisutrekil Berliinis – meil selline võimalus Eestis puudub. Kindlasti soovin järgmine aasta tagasi minna, reisiseltskond oli ka super :)“

Rakvere Bont Rulluuisukubi rulluisutajate tulemused:

„Inline-Skating Speed“ women (lõpetas 60 naisrullitajat eliidis):

Ivanov Veronica          aeg: 44:07        koht: 36

Eltermaa Gerli             aeg: 45:56        koht: 43

Mooses Maryte          aeg: 50:46        koht: 51

Inline-Skating Speed“ men (lõpetas 125 meesrullitajat eliidis)

Eestlaste parima aja sõitis „speed“ klassis Ivanov Randar     aeg: 36:45        koht:64

Inline-Skating Fitness (stardijoonel mehe ja naised koos)

Eestlaste parima aja sõitis „fitness klassis Ivanov Alar          aeg: 41:14        koht: 51, vanuseklassikoht: 18

Ivanov Liivika aeg: 53:16        koht: 100         vanuseklassikoht: 24

Kruusmann Reet         aeg: 54:09        koht: 119         vanuseklassikoht: 22

Kruusmann Ivari         aeg: 58:31        koht: 419         vanuseklõõgastuslassikoht: 112

Peale võistlust said aga kõik mõnuleda koos vingete massööridega toredas lõõgastusalas 🙂 (vt foto)

Võistluse eelõhtul avanes Rakvere Bont Rulluisuklubi rulluisutajatel võimalus rulluisutada uisutajatele treeninguks mõeldud välitrekil. Ainulaadseks teeb asjaolu see, et trekk on valminud 2.aastat tagasi ja see on mõeldud treenimiseks ainult Saksama kiiruisutajate koondislastele ja teistele rada avatud ei ole. Hea juhuse tahtel oli Rakverelastel võimalus trekil sõita. Saime väga hea kontakti, kus noorte arengut ja võimalusi silmas pidades mõlgutame mõtteid minna Saksamaale treeninglaagrisse. Teiselt poolt on sakslased väga huvitatud meie rulluisulindist „Skill“.

Rakvere Bont rulluisutajad jäid reisiga ja avavõistlusega Berliinis igati rahule! Klubi noored said hindamatu kogemuse ja elamuse startides ning võisteldes maailmatippklassi rulluisutajatega koos.

Järgmisel suuremal võistlusel osaleme juba kodus – Uusmaa Rullituuril.

Meediakajastust saab lugeda Virumaa Teatajast:

Rullitajad kihutasid Berliinis kõrgetele kohtadele

Rullitajad kihutavad hooaja Berliinis avatuks